Klauzula informacyjna RODO

Informacja o administratorze i prawach osoby, której dane osobowe są przetwarzane Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, iż:

  1. Informujemy, że administratorem Państwa danych osobowych podawanych podczas rozmów telefonicznych oraz korespondencji mailowej jest Karkonoskie Stowarzyszenie Pomocy Dziecku i Rodzinie Nadzieja w Jeleniej Górze przy ul. Kraszewskiego 6/1. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji działań podjętych na Państwa prośbę, tj. wsparcia ośrodka adopcyjnego, placówek opiekuńczo wychowawczych oraz stowarzyszenia. Dane te mogą być przekazywane na podstawie stosownych umów podmiotom wspierającym KSPDiR Nadzieja w zakresie funkcjonowania systemów informatycznych. Podstawą przetwarzania danych jest usprawiedliwiony cel administratora danych, jakim jest podejmowanie działań na żądanie osób, których dane dotyczą. Dane osobowe będą przechowywane do czasu wniesienia sprzeciw wobec ich przetwarzania.
  2. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie zgody wyrażonej przez Panią/Pana w celach kontaktowych w tym uzyskania informacji o zakresie działalności podmiotu przez Administratora.
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są przez czas trwania umowy oraz po jej zakończeniu, przez okres niezbędny do wykonania przez Administratora obowiązków, wynikających z przepisów prawa.
  4. Dane osobowe podawane są dobrowolnie, jednak ich podanie jest warunkiem niezbędnym do kontaktu w tym odpowiedzi na zapytanie złożone za pośrednictwem formularza kontaktowego.
  5. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania poprawiania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także do przenoszenia danych.
  6. Ma Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie. Skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  7. W sprawach związanych z ochroną danych może kontaktować się Pani/Pan z ​Karkonoskie Stowarzyszenie Pomocy Dziecku i Rodzinie NADZIEJA na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  8. Przysługuje Pani/Panu prawo zgłoszenia skargi do organu nadzorczego, jeśli Pani/Pana zdaniem przetwarzanie danych osobowych narusza obowiązujące przepisy prawne o ochronie danych osobowych.
  9. Państwa dane osobowe mogą zostać ujawnione wyłącznie podmiotom, z którymi zostały zawarte umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych, jak również osobom i podmiotom na ich prawnie uzasadnione żądanie, zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie danych osobowych.
  10. Pani/Pana dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.